gov.ua Державні сайти України
Пошук

Про шляхи легалізації найманої праці на території об’єднаних територіальних громад говорили на засіданні Херсонської регіональної платформи

25 жовтня 2018

24 жовтня, в приміщенні Херсонської обласної державної адміністрації, за участі міських, селищних та сільських голів, голів ОТГ, народних депутатів України від Херсонщини, а також представників обласної державної адміністрації, обласної ради та органів місцевого самоврядування, відбулось засідання Регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему: «Місцеві бюджети як запорука успішності громади». Захід організовано Волинським РВ АМУ в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Учасники заходу говорили про те, як забезпечити ефективну співпрацю, нормативно закріпивши обмін інформацією, необхідною для ефективного процесу формування та виконання бюджетів. Крім того, говорили про перспективні напрями для законодавчого закріплення надходження доходів до місцевих бюджетів.

Представники головних управлінь Держпраці та Державної фіскальної служби розповіли учасникам про особливості наповнення місцевих бюджетів, відповідальність органів державної влади та місцевого самоврядування, та про шляхи легалізації найманої праці на території громад.

Так, в ході дискусії перший заступник начальника ГУ Держпраці у Херсонській області Тамара Франкевич розповіла про стан забезпечення виконання делегованих повноважень органів місцевого самоврядування щодо створення посад інспекторів праці.

«На даний час на території Херсонської області створено 27 – об’єднаних територіальних громад сіл, селищ, міст та функціонують 4 виконавчих органа міських рад міст обласного значення. При цьому посадовими особами отримано лише 8 посвідчень інспекторів праці. Разом з тим, в області відсутні інспектора в усіх містах обласного значення.», – зазначила Тамара Франкевич.

З початку поточного року, інспекторами праці об’єднаних територіальних громад проведено 97 інформаційних відвідувань з метою інформування роботодавців та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю.

Інспекційні відвідування не проводяться ні в одній громаді.

«Позитивне вирішення цього питання вкрай необхідне саме для органів місцевого самоврядування, оскільки це надасть можливість своїми силами вирішити питання поповнення місцевих бюджетів, шляхом контролю за своєчасною виплатою заробітної плати, додержанням мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізацією трудових відносин в районі», – наголосила Тамара Франкевич.