Питання щодо посилення роботи в напрямку детінізації ринку праці обговорені на прес – конференції за участі фахівців Управління з питань праці та представників органів державної влади
01 жовтня 201821 вересня 2018 року в інформаційному агентстві “Мост-Днепр” з метою недопущення використання праці без належного оформлення трудових відносин та напрацювання алгоритму спільних дій органів державної влади відбулася прес-конференція на тему: «Легалізація трудових відносин як запорука соціальних гарантій у майбутньому».
У прес-конференції прийняли участь начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Андрій Толстогузов, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов, начальник управління організації роботи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова та начальник інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич.
Рішенням Уряду від 5 вересня 2018 року ухвалено розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» направленого на захист прав найманих працівників з огляду на дотримання умов праці та подальшого соціального захисту при досягненні пенсійного віку. Також, розпорядженням передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.
Тож, в рамках наради присутні обговорили спільні заходи щодо детінізації зайнятості та доходів населення по Дніпропетровській області, спрямовані на проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед роботодавців та працівників про недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками.
За словами начальника Управління з питань праці Андрія Толстогузова, з початку 2018 року з питань належного оформлення трудових відносин Управлінням з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області було проведено 193 інспекційних відвідувань та 145 відвідувань з метою інформування роботодавців про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю (які не передбачають застосування будь-яких заходів щодо притягнення роботодавців до відповідальності). Внаслідок проведених інформаційних візитів із 13860 громадянами були укладені трудові договори.
«Інформаційні візити суб’єктів господарювання з метою роз’яснення законодавства про працю, мають достатньо суттєвий вплив на свідомість роботодавців. Тож, якщо об’єднати спільні зусилля органів державної влади спрямовані на проведення спільних соціальних акцій та інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед роботодавців – це дасть суттєвий результат в напрямку легалізації трудових відносин та детінізації ринку праці».- додав Андрій Толстогузов.