Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Технічного регламенту простих посудин високого тиску”
21 вересня 2015- Обґрунтування необхідності прийняття акта
Проект постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Технічного регламенту простих посудин високого тиску” (далі – проект постанови) підготовлено Державною службою України з питань праці відповідно до статті 56 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо імплементації відповідних положень acquis ЄС до законодавства України і забезпечує повну адаптацію Технічного регламенту простих посудин високого тиску до Директиви 2014/29/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26 лютого 2014 року.
- Мета і шляхи її досягнення
Метою прийняття проекту постанови є запровадження у сфері технічного регулювання стосовно посудин високого тиску Технічного регламенту, який забезпечить формування внутрішнього ринку України відповідно до Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та Європейським Союзом.
- Правові аспекти
Питання, що стосуються сфери технічного регулювання, в цілому врегульовані Законом України „Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності”, постановами Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 р. № 1599 „Про затвердження опису та правил застосування національного знака відповідності”, від 7 жовтня 2003 р. № 1585 „Про затвердження Технічного регламенту модулів оцінки відповідності”, від 24 січня 2007 р. № 59 „Про затвердження Порядку здійснення процедури призначення органів з оцінки відповідності продукції, процесів і послуг вимогам технічних регламентів”, від 18 червня 2012 р. № 708 „Про затвердження Правил підготовки проектів технічних регламентів, розроблених на основі актів законодавства Європейського Союзу, які затверджуються Кабінетом Міністрів України”.
- Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проекту постанови додаткових бюджетних асигнувань не потребує і здійснюватиметься за рахунок коштів, передбачених Законом України „Про Державний бюджет України” на відповідний рік, для здійснення функцій державного нагляду.
- Позиція заінтересованих органів
Проект постанови погодження з:
Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів України, Міністерства юстиції України, Міністерством інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства охорони здоров’я України та проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.
- Регіональний аспект
Проект постанови не стосується питання адміністративно-територіальних одиниць країни.
- 61. Запобігання дискримінації
У проекті постанови не має положень, які містять ознаки дискримінації.
- Запобігання корупції
У проекті постанови правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних порушень, відсутні.
- Громадське обговорення
Проект постанови оприлюднений Державною службою України з питань праці шляхом його розміщення на офіційному веб-сайті https://dsp.gov.ua.
Проект постанови не потребує проведення консультацій з громадськістю.
- Позиція соціальних партнерів
Проект постанови потребує погодження із Спільним представницьким органом всеукраїнських профспілок і Спільним представницьким органом сторони роботодавців.
- Оцінка регуляторного впливу
Проект постанови є регуляторним актом і потребує погодження з Державною регуляторною службою України.
10ˡ. Вплив реалізації акта на ринок праці
Реалізація проекту постанови не передбачає впливу на ринок праці.
- Прогноз результатів
Прийняття проекту постанови забезпечить приведення положень національного законодавства у відповідність із нормами законодавства Європейського Союзу в частині технічного регулювання стосовно простих посудин високого тиску, що в свою чергу сприятиме:
підвищенню безпеки та конкурентоспроможності продукції вітчизняного виробництва через ідентичність вимог безпеки;
спрощенню процедур взаємного визнання результатів робіт з оцінки відповідності та митного оформлення експортно-імпортних операцій;
створенню умов для приєднання України до Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА) за визначеними пріоритетними секторами економіки;
усуненню технічних бар’єрів у торгівлі.
Голова Державної служби
України з питань праці Р.Т. Чернега
“____” _________________2015 р.