gov.ua Державні сайти України
Пошук

Цьогоріч Всесвітній день дій за гідну працю проходить під гаслом: підвищення мінімальної зарплати та зарплати для усіх працівників

07 жовтня 2017

7 жовтня десятий рік поспіль в різних країнах світу мільйони людей відзначають Всесвітній день дій за гідну працю, відстоюючи свої трудові права і належні умови праці.

Цьогоріч Міжнародна Конфедерація Профспілок визначила головним напрямом боротьби за створення гідних умов праці підвищення мінімальної зарплати та зарплати для усіх працівників.

В Україні особливу увагу акцентовано на питаннях підвищення заробітної плати, створення робочих місць, забезпечення їх кваліфікованими кадрами, легалізації праці, підготовки нового трудового кодексу, запровадження на підприємствах сучасної системи управління охороною праці. Вагомий крок у покращенні умов праці було зроблено Урядом ‒ підвищено мінімальну заробітну плату вдвічі.

У забезпеченні цих важливих для життєдіяльності людини питань значну роль відіграє Державна служба України з питань праці, на яку покладено повноваження з контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про працю. Здійснюючи контрольні функції, Держпраці акцентувала саме на формуванні партнерських відносин з бізнесом, визначивши як пріоритетний напрям роз’яснювальну роботу, надання консультацій. З іншого боку, Держпраці займає принципову позицію щодо порушників законодавства, відстоюючи інтереси працівника щодо безпечних і здорових умов праці, своєчасної і в повному обсязі виплати заробітної плати та соціальних гарантій.

Між Україною та Міжнародною організацією праці підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації Програми Гідної праці для України на період 2016-2019 рр. У рамках цієї програми Держпраці спільно з МОП розпочали проект «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу», що передбачає, зокрема, розроблення і запровадження ґендерночутливої кадрової політики і відповідні заходи для наймання і збереження у штаті кваліфікованих кадрів; розширення можливостей Держпраці працювати в партнерстві з іншими установами й організаціями; а також побудову функціональної моделі тристороннього діалогу в рамках системи адміністрації праці.

Громадяни у разі порушення їх трудових прав або з метою отримання роз’яснень і консультацій можуть звернутися до центрального апарату Держпраці або її територіальних підрозділів.