gov.ua Державні сайти України
Пошук

Колегія Управління Держпраці у Вінницькій області: про готовність атракціонної техніки до роботи у літній період

25 травня 2017

На засідання колегії були запрошені начальник сектора вантажопідіймальних механізмів Вінницького ЕТЦ Андрій Кобевнік, заступник директора департаменту комунального господарства Вінницької міської ради Юрій Павлінчук, а також директор ТОВ «САРМАТ» Михайло Цибульник, директор Крижопільського комунального парку культури і відпочинку Валерій Кріпчак та представники найбільшої кількості атракціонів МКП «Вінницязеленбуд».

Начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько наголосив: «Безпека для життя та здоров’я людей завжди на першому місці, але в місцях скупчення відпочивальників, серед яких більшість діти, вдвічі, а то й втричі актуальніша».

Під час перевірок та технічних оглядів атракціонів, встановлених у центральному парку культури і відпочинку м. Вінниці та Крижопільському комунальному парку культури і відпочинку, виявлені порушення були усунені. Втім низка питань потребувала обговорення в колі представників органів держнагляду та тих підприємців, хто експлуатує техніку підвищеної небезпеки.

Заступник начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олександр Морквишен навів приклади аварій, що траплялися при експлуатації атракціонів, указав на причини та заходи щодо  зменшення ризику виникнення аварійних ситуацій, першочергові дії персоналу в екстремальних ситуаціях.

Андрій Кобевнік поінформував присутніх про результати експертного обстеження та випробування 25-ти атракціонів підвищеної небезпеки. Після усунення недоліків атракціони визнано придатними до експлуатації.

Разом з тим залишаються проблеми з експлуатацією атракціонів «Вихор», «Сюрприз», «Орбіта 420», «Круговий огляд-М», «Російська карусель», які відпрацювали граничний термін експлуатації,  зазначений заводом-виробником (понад 25 років).

Завод-виробник не проводить капітальні ремонти атракціонів з таким терміном експлуатації. Отже, керівництву МКП «Вінницязеленбуд» рекомендовано вирішити питання щодо заміни зазначених атракціонів.

Також на території парку експлуатуються атракціони (дитяча залізниця «Слоники», карусель «Манеж», дитячий атракціон «Міраж»), щодо яких фахівцями ДП Вінницькй ЕТЦ не проводилось випробування та відсутня інформація про можливість їхньої експлуатації.

Власники атракціонів, у свою чергу, запевнили, що постійно працюють над тим, щоб експлуатація, технічний огляд та технічне обслуговування відповідали вимогам нормативно-правових актів з питань охорони праці.

Насамкінець Володимир Марунько зазначив: «На сьогодні Держпраці обмежена у кількості та частоті перевірок, тому всі ми маємо усвідомити свою відповідальність за безпечну для життя та здоров’я експлуатацію атракціонів, як підвищеної небезпеки, та і тих, на які Правила будови та безпечної експлуатації атракціонної техніки не поширюються. Потрібно вишуковувати можливості для заміни атракціонів, які відпрацювали граничний термін експлуатації, забезпечити дієвий контроль з боку адміністрації парків за дотриманням працівниками вимог безпеки при виконанні робіт підвищеної небезпеки під час обслуговування, ремонту та експлуатації атракціонів».

Довідково:

На території Вінницької області стаціонарно встановлено 25 атракціонів підвищеної небезпеки та 6 дитячих атракціонів, на які Правила будови та безпечної експлуатації атракціонної техніки не поширюються.