Засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій: про запобігання нещасним випадкам під час весняно-польових робіт на Полтавщині
04 квітня 2017Участь у нараді взяли перший заступник голови комісії з питань ТЕБ і НС – заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб, начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак, члени комісії.
Комісія розглянула питання попередження виникнення надзвичайних ситуацій, зокрема пожеж у побуті та загибелі людей. Так, протягом минулого року на території Полтавської області сталося понад півтори тисячі пожеж: загинула 71 людина та близько півсотні травмовано, цьогоріч – понад дві сотні пожеж, загинуло 14 осіб. Серед основних причин трагедій фахівці виокремлюють: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації електроустановок, підпали та пустощі дітей з вогнем.
Особливу увагу учасники наради приділили питанню дотримання вимог безпеки під час проведення весняно-польових робіт суб’єктами господарювання агропромислового комплексу області. Як засвідчив аналіз надзвичайних ситуацій весняного періоду, найбільша проблема – це пожежі, що виникають в екосистемах області. Основна причина – масове спалювання сухої рослинності та необережне поводження з вогнем під час сільськогосподарських робіт.
Сергій Щербак зазначив, що з метою запобігання виникненню нещасних випадків та надзвичайних ситуацій під час весняно-польових робіт фахівці Держпраці організовують семінари-наради для працівників сільгосппідприємств, круглі столи та тематичні зустрічі за участю представників виконавчої влади, профспілок та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Обговорено й питання стану промислової безпеки та охорони праці суб’єктів господарювання, що використовують хлор та аміак для виробничих потреб. На сьогодні на Полтавщині налічується 11 підприємств, які використовують аміак для виробничих потреб, та два підприємства – хлор. Керівник Управління Держпраці Сергій Щербак зауважив, що майже все устаткування, задіяне в роботі з небезпечними речовинами, вироблене за радянських часів та вичерпало свій граничний термін експлуатації, а нагляд за ним має бути більш ретельним.
За ініціативи Управління Держпраці у Полтавській області підприємства хімічної, нафтохімічної та нафтопереробної промисловості провели позачергове експертне обстеження (технічне діагностування) аміакопроводів, нафтопроводів, трубопроводів хлору та інших систем, призначених для транспортування небезпечних речовин. Крім того, на цих підприємствах проведено навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Експертні організації щомісяця надають інформацію про результати обстежень.