gov.ua Державні сайти України
Пошук

Роман Чернега зустрівся із керівниками провідних підприємств України щодо подальшої співпраці

26 травня 2015

Двадцять шостого травня у Головному навчально-методичному центрі Держгірпромнагляду відбулася робоча зустріч Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги з керівниками та представниками промислових підприємств країни.

Захід відвідало понад 40 провідних підприємств країни: ВАТ «ДНІПРОАЗОТ», ПАТ «Укрнафта», ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», ВАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», ПАТ «Запоріжгаз», ПАО «Євраз Дніпродзержинський КЗХ», Криворізький залізорудний комбінат, ТОВ «Метінвестхолдінг», ПАТ «Миколаївобленерго», ПАТ «АК «Київводоканал» та інші.

Романа Чернега окреслив головні акценти в роботі контролюючого органу, одним з яких є приведення існуючої нормативної бази до стандартів Міжнародної організації праці, у рамках виконання Угоди з Євросоюзом. З цією метою він запросив присутніх до співпраці та долучення до робочої групи з проведення реформування, яка найближчим часом запрацює у Службі.

Голова наголосив, що лише конструктивний соціальний діалог роботодавців та державної структури – єдиний шлях до зменшення рівня виробничого травматизму та смертності на роботі.

Він запевнив учасників зібрання в тому, що Держпраці України не буде каральним органом, а більше проводитиме превентивні заходи, здійснюватиме роз’яснювальну та аудиторську функції. Лише у випадках виявлення факторів реальної загрози життю та здоров’ю працівників вживатимуться більш жорсткі методи впливу.

DSC_0006На завершення зустрічі сторони обговорили ефективні шляхи співпраці, керівники підприємств висловили свої пропозиції щодо поліпшення взаємодії з наглядовим органом та стану охорони праці на місцях.