gov.ua Державні сайти України
Пошук

З аграріями Тернопільщини обговорено заходи з безпечного проведення жнив

11 червня 2015

За участю керівництва Управління Держпраці у Тернопільській області відбулася нарада, на якій обговорено забезпечення безпечної праці під час проведення жнив цього року.

У нараді взяли участь керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств Тернопільського району, керівники райдержадміністрації та управління агропромислового розвитку Тернопільської РДА.

Зазначалося, що за даними моніторингу ситуації з виробничого травматизму, найбільш травмонебезпечними у агропромисловому комплексі області є липень і серпень. Близько 80 процентів нещасних випадків зі смертельними наслідками стається з організаційних причин, а саме внаслідок людського фактора.

Майже кожен другий смертельний випадок стається через алкогольне сп’яніння працівника. Це свідчить про низьку виробничу дисципліну.

Минулоріч в області сталося 11 смертельних нещасних випадків. З початку цього року вже чотири.

На нараді було проаналізовано обставини та причини найбільш резонансних випадків смертельного травматизму під час проведення жнив в області у попередні роки.

Наголошувалося, що під час зернозбиральних робіт повинен бути забезпечений інженерно-технічним персоналом жорсткий контроль за безпечним виконанням робіт.

А керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств зобов’язано ретельно перевірити організацію безпечних умов праці у період жнив.

Довідка:

В Україні в АПК у 2014 році стався 691 нещасний випадок, у тому числі – 95 зі смертельними наслідками.