gov.ua Державні сайти України
Пошук

Судом підтверджено законність штрафних санкцій Держпраці

16 березня 2017

Вищим адміністративним судом України прийнято рішення відмовити у задоволенні позову ТОВ «Баск Ф» до Управління Держпраці у Сумській області щодо скасування постанови про накладення штрафу за допуск до роботи без підписання трудового договору працівника, який загинув під час виконання своїх обов’язків.

Нагадаємо, що 1 березня 2016 року в Сумах під час виконання робіт з утеплення фасаду новобудови штукатур-теплоізоляційник ТОВ «Баск Ф» упав із висоти шостого поверху. Комісією Управління Держпраці у Сумській області було встановлено фактичний допуск роботодавцем до роботи працівника без офіційного оформлення з ним трудових відносин. Відповідно до ст. 265 КЗпПУ за порушення трудового законодавства на підприємство було накладено штрафні санкції в розмірі 41 340 грн, що становило 30 мінімальних заробітних плат, установлених на момент вчинення правопорушення.

Законної сили також набули ще два рішення апеляційного суду про відмову в задоволенні позовів суб’єктів господарювання до Управління Держпраці у Сумській області щодо скасування постанов про накладення штрафу згідно зі ст. 265 КЗпПУ.

А саме, під час перевірки КП «Редакція газети «Сумщина» фахівцями Держпраці було встановлено порушення роботодавцем законодавства щодо оформлення трудових відносин з чотирма працівниками, що обійшлося підприємству у штраф в розмірі 174 000 грн, тобто 30 мінімальних зарплат за кожного працівника.

Аналогічна ситуація склалася у ТОВ «Летранс Групп». Державними інспекторами  виявлено допуск до роботи без підписання трудового договору одного працівника. На підприємство накладено штраф у розмірі 43 500 гривень.