gov.ua Державні сайти України
Пошук

Роман Чернега взяв участь у міжнародній конференції “Промислова безпека. Кращі практики 2015року”

07 жовтня 2015

6 жовтня Голова Держпраці Роман Чернега взяв участь у міжнародній конференції “Промислова безпека. Кращі практики 2015”, де представив новостворену Державну службу України з питань праці, основні функції та вже виконані завдання.

Участь у заході взяли представники Державної інспекції праці Польщі Пьотр Шкварек, Литви Арунас Лупейка, Міністерства інфраструктури України, роботодавців України, профспілок, бізнесу, громадськості.

Під час заходу учасники конференції обговорили питання безпеки на транспорті, питання охорони здоров’я та безпеки на виробництві, удосконалення електрозахисних засобів, проблемні питання працевлаштування та поновлення на роботі учасників АТО, стан техногенної безпеки, досвід європейських країн у сфері безпеки праці. Особливо жваве обговорення відбулось щодо питання впровадження систем оцінки ризикDSC_0287ів на виробництві, можливого законодавчого закріплення цієї норми.

Основним завданням Державної служби з питань праці є попередження порушення роботодавцями трудового законодавства та законодавства з охорони праці шляхом проведення превентивних заходів – надання консультацій, проведення навчальних семінарів, нарад. Інституційне становлення проводиться в напрямку гармонізації з вимогами конвенцій МОП, законодавства Євросоюзу, що дасть можливість вивести діяльність Служби на новий, вищий рівень ефективності.

DSC_0563Також Голова Держпраці у ході робочої поїздки на Львівщину зустрівся з трудовим колективом Головного управління Держпраці у Львівській області та ДП «Західний експертно-технічного центр Держпраці», обговорив подальші напрямки діяльності, пріоритети у роботі.

Результатом нашої роботи має стати зменшення виробничого травматизму, легалізація трудових відносин та заробітної плати. “ – зазначив Роман Чернега.

Окремо наголосив на питаннях попередження проявів корупції серед державних службовців.

DSC_0620Під час візиту до ДП «Західний експертно-технічного центр Держпраці» Роман Чернега ознайомився з роботою лабораторії ЕТЦ, навчального відділу. Протестував функціональні можливості єдиного у Львівській області мобільного оптичного емісійного спектрометра MetalScan ASCERT. Він дозволяє визначити хімічний склад сталей та сплавів, заснований на автоматичному аналізі спектрів випускання вільних атомів і іонів матеріалу в середовищі дугового або іскрового розряду.

Вцілому, Голова Держпраці Роман Чернега відзначив ефективну роботу нового керівництва територіального Управління та ЕТЦ у Львівській області.

DSC_0404