gov.ua Державні сайти України
Пошук

На онлайн-прийомі Голова Держпраці Роман Чернега відповів на запитання громадян Волинської області

15 лютого 2017

2Підвищення посадових окладів педагогічних працівників навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, здійснюється з 1 січня 2017 року, а підвищення посадових окладів педагогічних працівників усіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, здійснюється з 1 вересня 2017 року. Чи можуть органи місцевого самоврядування приймати рішення про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів та установ освіти? З цим запитанням до Голови Держпраці Романа Чернеги звернувся громадянин Волинської області Олександр Нікончук – депутат Рожищенської районної ради.

img_3352Голова Держпраці зазначив, що пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298», що визначає дати, з яких підвищуються посадові оклади зазначених педагогічних працівників, передбачено, що органи місцевого самоврядування можуть прийняти рішення про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, до 1 вересня 2017 року.

Олександр Зіньков – директор Державного підприємства «Волинський облавтодор» повідомив, що на підприємстві виникає заборгованість із виплати заробітної плати. Водночас з бюджету державних замовників не надходять кошти, що мають спрямовуватися на сплату податків, комунальних платежів та виплату заробітної плати. Підприємство несе збитки через штрафні санкції.

img_3374Олександр Зіньков звернувся до Романа Чернеги сприяти у вирішенні даного питання, щоб захистити інтереси державного підприємства, перед яким є борг бюджетних організацій за виконані роботи, зокрема від штрафних санкцій за заборгованість із виплати заробітної плати, оскільки вона виникає не з вини керівництва підприємства.

Голова Держпраці роз’яснив, що ключовим елементом для застосування як адміністративної, так і кримінальної відповідальності є наявність вини посадової особи у вчиненні злочину (невиплата заробітної плати). Якщо посадовою особою буде надано докази про відсутність вини, то не буде підстав для застосування штрафних санкцій.

Роман Чернега пообіцяв детальніше розібратися в ситуації та намагатися знайти вирішення на державному рівні.

Онлайн-прийом відвідало 4 громадянина Волинської області. Серед іншого йшлося про умови оплати праці контрактникам військової служби, потребу у підготовці спеціалістів у сфері охорони праці.

Онлайн-прийом з громадянами Дніпропетровської області відбудеться 1 березня 2017 року.