gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Харківщині провели робочу нараду з представниками Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України

19 жовтня 2015

imagesГоловним управлінням Держпраці у Харківській області проведено робочу нараду з представниками Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України.

Під час наради обговорили основні напрямки організації та здійснення державного нагляду в рамках чинних законодавчих нормативних документів України, проінформовано працівників щодо ефективності функціонування системи управління охороною праці підприємства,

Також в ході проведення семінару працівникам інституту надані роз’яснення щодо додержання законодавства про працю, в тому числі щодо порядків прийому на роботу працівників, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, працевлаштування та застосування праці інвалідів.

Представники Головного управління Держпраці у Харківській області ознайомилися з роботою Комплексу для фізичних досліджень при наднизьких температурах, який відкритий для проведення експериментів, що вимагають температуру нижче 0,3 К.

Довідка:

Фізико-технічний інститут низьких температур імені Б. І. Вєркіна НАН України — науково-дослідний інститут Відділення фізики і астрономії НАН України, входить до складу Північно-східного наукового центру НАН України та МОН України, є одним з провідних українських фізичних центрів, де реалізуються фундаментальні дослідження з експериментальноїтеоретичної фізики та математики.

Основні напрямки досліджень Інституту:

В тематиці ФТІНТ присутні практично всі напрямки фізики низьких температур. Найбільша увага приділяється новим галузям:  високотемпературній надпровідності, слабкій надпровідностімагнітооптиці антиферомагнетиківфізиці низьковимірних системмікроконтактній спектроскопії, квантовим кристалам, нелінійним явищам у металахфізиці невпорядкованих систем, квантовим явищам у пластичності, тощо.

ФТІНТ виконує роботи в галузі космічного матеріалознавства. Зокрема, розроблено комплекс для дослідження фізико-механічних властивостей конструкційних матеріалів у широкому інтервалі температур (до гелієвих включно), який імітує основні фактори  космічного простору.