Завершено спеціальне розслідування нещасного випадку на підприємстві «Нінон»

Завершено спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з кранівником приватного підприємства «Нінон» (м. Житомир).

Комісією, утвореною Управлінням Держпраці у Житомирській області, встановлено, що нещасний випадок стався 10 квітня 2017 року на розвантажувальному майданчику ПП «Нінон». Цього дня директор підприємства поставив завдання кранівнику провести поточний ремонт крану КС-4361А ПС. На майданчик прибув автомобіль, який привіз три кам’яні блоки. Для розвантаження даного автомобіля директор дав доручення потерпілому запустити двигун крана та переставити  в інше місце кам’яний блок вагою близько 7 тонн, який лежав поруч з автомобілем і заважав його розвантаженню.

Під час переміщення кам’яного блоку виявилось, що стріла крана не тримає вантаж і повільно опускається під його вагою. Для того щоб переконатися в несправності гальмівного механізму стріли, керівник попросив повторити процес переміщення кам’яного блоку, проте стріла так само не утримувала вантаж і він прийняв остаточне рішення зупинити роботу крана та розпорядився, щоб кранівник здійснив поворот стріли у напрямку приміщення каменеобробного цеху та заглушив двигун. Після цього оголосив всім працівникам підприємства, що розвантажувальні роботи припинено через несправність крана, а сам виїхав за межі підприємства в пошуках іншого автомобільного крана. Працівники рушили до каменеобробного цеху. Пізніше потерпілого, який був притиснутий кам’яним блоком до напівпричепа автомобіля, знайшов працівник сусіднього підприємства, який проходив повз територію ПП «Нінон». На момент настання нещасного випадку нікого із працівників підприємства поряд з потерпілим не було, а двигун крана знаходився у працюючому стані.

Обстеживши місце нещасного випадку, вивчивши технічну документацію, опитавши працівників ПП «Нінон» та інших осіб, причетних до нещасного випадку, комісія встановила причини нещасного випадку.

Всупереч вимогам інструкцій з охорони праці самовільно експлуатувався кран КС-4361А ПС з пошкодженими деталями та залишена кабіна крана під час його роботи. Недостатній контроль за виконанням кранівником виробничих інструкцій, безпечною експлуатацією вантажопідіймального крана, відсутність запису у Вахтовому журналі щодо його справності.

Крім того, під час спеціального розслідування на підставі ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» була проведена позапланова перевірка дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці на приватному підприємстві «Нінон», що виявила 16 порушень. До адміністративної відповідальності притягнуто двох посадових осіб підприємства.

Нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, і взято на облік приватним підприємством «Нінон». Особами, причетними до настання нещасного випадку, комісія вбачає трьох працівників підприємства включно з директором.

Translate »