Засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та виплати заробітної плати в Полтавській облдержадміністрації: про шляхи розв’язання проблемних питань

Про ефективне регулювання трудових відносин йшлося на розширеному засіданні робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та виплати заробітної плати при Полтавській облдержадміністрації. У засіданні взяли участь заступник Голови правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін і заступник директора Департаменту з питань праці Держпраці України Олена Коновалова.

До обговорення проблемних питань долучилися соціальні партнери, представники об’єднаних управлінь Пенсійного фонду України та керівники підприємств-боржників. Засідання проходило у режимі відеоконференцзв’язку з керівниками райдержадміністрацій та міських рад, членами районних робочих груп з питань легалізації зайнятості населення та виплати заробітної плати.

Основною метою зібрання стала активізація у регіоні роботи щодо виявлення фактів використання найманої праці без належного оформлення. Учасники обговорення розглянули причини накопичення боргів із виплати заробітної плати, сплати єдиного соціального внеску й окреслили заходи з виправлення ситуації.

У своїй доповіді начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак зауважив, що Управлінням розроблено паспорт неформальної зайнятості регіону та відпрацьовано відповідний план дій, який спрямовано на подолання цієї проблеми. Визначено галузі з найвищим рівнем ризику неофіційного працевлаштування, найбільш критичні види економічної діяльності області та найбільшу питому вагу неоформлених працівників. Управління звернулося до голів РДА з проханням надати перелік суб’єктів господарювання, де існує ймовірність використання праці без оформлення трудових відносин, – в галузях сільського господарства, торгівлі, сфері послуг та будівництві.

Наголосив керівник і на пріоритетних напрямах подальшої роботи Управління щодо легалізації праці. Зокрема, це постійний аналіз ситуації у регіоні, посилення превентивної роботи та взаємодія із соціальними партнерами. Сергій Щербак підкреслив, що лише тісна співпраця з органами Пенсійного фонду, фіскальної служби, а також з органами місцевого самоврядування, дасть можливість захистити трудові права найманих працівників області, виявити значно більше фактів несвоєчасної виплати заробітної плати, порушення мінімальних гарантій в оплаті праці, має сприяти збільшенню застрахованих осіб та надходжень до державного бюджету. Заступник директора Департаменту з питань праці Держпраці України Олена Коновалова поінформувала аудиторію про підсумки роботи Держпраці щодо виявлення незадекларованої праці та подальші дії щодо подолання цього явища.

Члени обласної робочої групи заслухали звіти запрошених керівників підприємств-боржників. За результатами заслуховування було вирішено провести індивідуальні бесіди з тими роботодавцями, що мають високі ризики використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.

Довідка:

За результатами перевірок та заходів контролю, проведених у 2017 році інспекторами Управління Держпраці у Полтавській області, виявлено 21 неоформленого працівника та накладено фінансові санкції на 17 суб’єктів господарювання на загальну суму 2,2 млн гривень. Завдяки інформаційно-роз’яснювальній роботі добровільно працевлаштовано 1,5 тис. працівників.

З початку 2018 року за результатами інспекційних відвідувань підприємств області було виявлено 391 неоформленого працівника. За порушення законодавства про працю на посадових осіб підприємств складено та передано до суду 28 протоколів про накладення штрафів відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, застосовано фінансові санкції щодо 21 суб’єкта господарювання на загальну суму 14,2 млн гривень.

Translate »