Засідання круглого столу у державному підприємстві «Морський торговельний порт «Южний»: питання охорони праці — найважливіші

Напередодні Всесвітнього Дня охорони праці фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області систематично беруть участь у заходах, присвячених відзначенню цього дня.

Начальник Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної безпеки Головного управління Юрій Миронюк і начальник відділу нагляду на транспорті та зв’язку  Ігор Прус  взяли активну участь та виступили на засіданні круглого столу  у ДП «Морський торговельний порт «Южний».

Начальник Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної безпеки Головного управління Юрій Миронюк у своєму виступі повідомив, що цьогоріч Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всевітнього дня безпеки та гігієни праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Він також зосередив увагу учасників семінару на схваленні Урядом Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні як основи для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці. СУОТ сформовано на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.

Закріплення практик щодо постійного навчання з безпеки та гігієни праці може допомогти працівникам і роботодавцям мінімізувати наявні та потенційні виробничі ризики і тим самим поліпшити результати роботи у сфері охорони праці.

Ю. Миронюк підкреслив, що заходи, присвячені Дню охорони праці в Україні, триватимуть протягом 2019 року, охоплюючи якомога більшу частину працюючих громадян і всі без винятку сфери економічної діяльності.

Начальник відділу нагляду на транспорті та зв’язку  Ігор Прус повідомив присутнім стан виробничого травматизму на підприємствах транспорту та зв’язку протягом 2018 року. Він підкреслив, що за створення безпечної і здорової праці на підприємстві відповідає, в першу чергу, роботодавець, керівник підрозділу та організатор робіт. І лише там, де керівництво підприємства ставиться з розумінням до  проблем охорони праці, можна уникнути травм та аварій.

Під час роботи круглого столу було розглянуто питання стану охорони праці у філіях ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ), взаємодії філій «АМПУ» з портовими операторами з питань охорони праці, організації виконання робіт сторонніми організаціями на території філій «АМПУ», проведення медичних оглядів працівників, профілактики професійних захворювань та ін.

Translate »