Засідання колегії Головного управління Держпраці у Луганській області: головний акцент – на виплаті заборгованості із заробітної плати на підприємствах

Чергове засідання колегії Головного управління Держпраці у Луганській області було присвячене обговоренню стану виплати заборгованості із заробітної плати на підприємствах Луганської області.

У роботі колегії взяли участь начальники управлінь, відділів державного нагляду, інспекторський склад Головного управління, представники підприємств ДП «Первомайськвугілля», ПАТ «Лисичанськвугілля», КП Лисичанської міської ради «Електроавтотранс», КП «Услуга» (м. Золоте), Луганської філії ДП «Регіональні електричні мережі».

Головним питанням порядку денного була ситуація з виплатою заборгованості із заробітної плати на підприємствах Луганської області. «В умовах діючих обмежень на проведення заходів державного нагляду Головне управління Держпраці у Луганській області повинно продовжувати активну роботу зі зниження заборгованості із заробітної плати на підприємствах нашого регіону», зауважив начальник Головного управління.

Упродовж 2017 року державними інспекторами з питань праці проведено 5 перевірок на економічно-активних підприємствах, що допустили заборгованість із заробітної плати. За результатами перевірок підприємств-боржників винесено 4 приписи, складено та передано до суду 6 протоколів про адміністративне правопорушення, винесено 2 постанови про накладення фінансових санкцій у сумі 12,8 тис. грн.

З початку 2018 року інспекторами з питань праці було проведено 17 інспекційних відвідувань підприємств-боржників з метою інформування роботодавців про обов’язковість своєчасної виплати заробітної плати та відповідальність за порушення законодавства про працю в частині виплати заробітної плати. За підсумками розгляду питання колегія вирішила продовжити практику заслуховування звітів керівників економічно-активних підприємств, що допустили заборгованість із заробітної плати.

Наприкінці засідання колегія заслухала доповідь завідувача сектору юридичного забезпечення про стан правової та позовної роботи у Головному управлінні за 2017 рік та інформацію про законодавчі вимоги до організації контролю за виконанням документів і формування єдиних справ від завідувача сектору документального забезпечення та контролю.

За підсумками засідання колегії Головного управління Держпраці у Луганській області розроблено проект рішення.

 

Translate »