Закарпаття: завершено планову перевірку ТОВ «Дельта-КМБ»

Завершилась планова перевірка ТОВ «Дельта-КМБ», що знаходиться у селі Боржава на Берегівщині. Головні державні інспектори відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Закарпатській області Андрій Ковальчук і Михайло Повх перевірили ефективність діяльності служби охорони праці підприємства, наявність технічної документації для видобутку глини, ведення технологічних робіт, з’ясували, як проводяться гірничі роботи, оглянули робочі місця у цеху з виготовлення цегли та кар’єр з видобутку цегельних глин.

Галузеві інспектори зафіксували порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а їх в процесі перевірки було виявлено чимало. Зокрема, до роботи допускалися працівники, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці. На підприємстві взагалі відсутній журнал вступного інструктажу; не ведеться журнал обліку стану маркшейдерської опорної геодезичної сітки та картограми відповідності топопланів сучасному стану місцевості; не подано декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки для виконання робіт та експлуатації машин, механізмів підвищеної небезпеки. Працівники не забезпечені спеціальним одягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

За словами Михайла Повха, деякі порушення несуть пряму загрозу життю і здоров’ю працівників. Серед них такі, як відсутнє огородження натяжного  кінцевого барабана на стрічковому конвеєрі подачі вугілля, пасової передачі приводу конвеєра на вивантаженні цегли. Електрозварювальний апарат незаземлений через спеціальний болт мідним проводом, а для зварювання взагалі застосовується саморобний електродотримач. Екскаватор не укомплектований діючими сигнальними пристроями, протипожежними засобами, освітленням, комплектом справних інструментів.

Андрій Ковальчук вказав посадовцям підприємства на те, що рух на технологічних шляхах не регулюється відповідними знаками, у місцях, де є небезпека падіння в них працівників, відсутні запобіжні знаки, також відсутні  схеми маршрутів по спеціально влаштованих доріжках або по узбіччю  автошляхів  з  боку  руху порожнього автотранспорту. Крім того, розкривні та видобувні роботи не виконані у повному обсязі згідно з Планом розвитку гірничих робіт на 2018 рік.

Стосовно виявлених порушень розроблено заходи та встановлено терміни їх усунення. Фахівці Управління Держпраці обговорили з працівниками підприємства проблемні питання, які виникають під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, та надали методично-консультативну допомогу з порядку ведення документації.

Translate »