За використання незадекларованої праці до суб’єктів господарювання Арабатської стрілки Херсонської області застосовано фінансові санкції на суму 4,7 млн грн.

Протягом тижня головні державні інспектори управління з питань праці Головного управління Держпраці у Херсонській області здійснили інспекційні відвідування на території курортної зони Херсонщини.

Фахівці Головного управління перевірили кафе, міні-готелі, бази відпочинку м. Генічеськ, с. Щасливцево, с. Стрілкове та с. Генічеська Гірка. У ході перевірок виявлено 16 суб’єктів господарювання, що використовували роботу 39 працівників без укладення трудового договору.  Найчастіше – це використання праці покоївок, різноробочих, адміністраторів, барменів та кухарів.

Аби уникнути колосальних штрафів за використання нелегальної праці, у ході перевірок підприємці намагалися приховати своїх неофіційно оформлених працівників, стверджуючи, що, проявивши ініціативу,  роботу виконують самі відпочиваючі.

В одному з пансіонатів, суб’єкт господарювання представила двох нелегалів (офіціанта і кухаря) «студентами професійно-технічного училища, які приїхали на практику». Однак, пригадати назву навчального закладу та показати договір, який обов’язково укладається з дирекцією ПТУ для прийому практикантів, вона не змогла.

Також інспекторами Головного управління було зафіксовано факт недопуску до перевірки на територію бази відпочинку, що знаходиться в с. Щасливцево. Директор був обізнаний про те, що штраф за недопуск становить понад 372 тисяч гривень, і все одно свідомо пішов на таке порушення.

За використання нелегальної праці недобросовісними роботодавцями, Головним управління Держпраці у Херсонській області  винесено постанови про накладення штрафу на загальну суму 4,7 млн грн.

Translate »