За участю інспектора Держпраці відбувся семінар з питань організації кадрової роботи для представників ОТГ Полтавщини

Сьогодні, 21 березня, у приміщенні Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар для представників об’єднаних територіальних громад (ОТГ).  Тема обговорення – “Організація кадрової роботи у новостворених ОТГ”. Мета проведення заходу – надання інформації та фахових консультацій громадам з питань, пов’язаних із організацією їх діяльності.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших НПА Управління Держпраці у Полтавській області Анна Черкаська зосередила увагу присутніх на проблемних питаннях, які виникають у новостворених громадах, розповіла про особливості проходження служби в органах місцевого самоврядування, наголосила на їх відповідальності, а також окреслила шляхи легалізації найманої праці на території громад та наповнення місцевих бюджетів.

У ході дискусії інспектор проінформувала учасників семінару про стан забезпечення виконання делегованих повноважень органів місцевого самоврядування щодо створення посад інспекторів праці. Загалом, між Управлінням Держпраці та громадами вже налагоджена співпраця, особливо стосовно надання роз’яснень та консультацій щодо порядку здійснення нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю та повноважень інспекторів праці. Так, на території Полтавської області створено 39 – об’єднаних територіальних громад сіл, селищ, міст та функціонують 6 виконавчих органа міських рад міст обласного значення. Разом з тим, посадовими особами отримано лише 12 посвідчень інспекторів праці. В усіх містах обласного значення інспектори відсутні. Анна Черкаська підкреслила, що вирішення цього питання необхідне саме для органів місцевого самоврядування, адже це дасть можливість самостійно вирішити питання поповнення місцевих бюджетів, шляхом контролю за своєчасною виплатою заробітної плати, додержанням мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізацією трудових відносин.

Представники ОТГ задавали безліч питань фахівцеві. Підбивши підсумки обговорення, учасники семінару обмінялися думками та досвідом.

Translate »