gov.ua Державні сайти України
Пошук

За сприяння ГУ Держпраці у Харківській області працівника поновлено на роботі

08 січня 2020

Відповідно до вимог частини третьої статті 119 КЗпП України за працівником, призваним на строкову військову службу під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві.

До Головного управління Держпраці у Харківській області з Урядової гарячої лінії надійшло звернення працівника, в якому зазначено, що його звільнено з посади за прогул, на підставі п.4 статті 40 КЗпП України.

Згідно з поясненнями посадових осіб підприємства, жодних документів про призов на строкову військову службу працівника до підприємства не надавались ні РВК, ні військовозобов’язаним працівником.

У перший день інспекційного відвідування фахівцями Головного Управління Держпраці  адміністрацією підприємства було здійснено дзвінок до військкомату та отримано підтвердження призову.

В ході інспекційного відвідування у зв’язку з отриманням адміністрацією підприємства довідки районного військового комісаріату, відповідно до наказу по підприємству:

– скасовано попередній наказ в частині звільнення з посади працівника;

– поновлено працівника на роботі;

– увільнено від роботи на строк призову на строкову військову службу  із збереженням місця роботи, посади і середньої заробітної плати до кінця проходження строкової військової служби.

За результатами інспекційного відвідування підприємство, в особі керівника, висловило співробітникам ГУ Держпраці у Харківській області подяку за професійне та доброзичливе ставлення, що адміністрація підприємства  отримала кваліфіковані роз’яснення з питань трудового законодавства, корисні консультації та посилання на зміни в нормативно-правових актах, які будуть враховуватись в організації діяльності та виробничого процесу підприємства. Працівники отримали відповіді щодо деяких нестандартних кадрових питань.