За недопуск до проведення інспекційного відвідування фахівців Держпраці роботодавець заплатить 372 тисячі гривень

До Управління Держпраці у Чернівецькій області із заявою про використання незадекларованої  праці  на підприємстві «Агрозахідтрейд», що розташоване у Чернівцях, звернулася місцева мешканка. Дане звернення стало підставою для проведення інспекційного відвідування фахівцями Управління Держпраці щодо дотримання суб’єктом господарювання  вимог законодавства про працю.

Інспекційне відвідування ТОВ «Агрозахідтрейд» намагалися здійснити начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч та головний державний інспектор Олег Гончар.

Фахівці Держпраці прибули за юридичною адресою розташування  ТОВ «Агрозахідтрейд», однак  ніхто із  керівників підприємства до них не вийшов.  Лише після двогодинного намагання потрапити на підприємство з’явився  представник товариства. Проте жодного документа, який би свідчив про офіційне працевлаштування заявниці, представник ТОВ «Агрозахідтрейд» не надав інспекторам.

Як наслідок, фахівці Держпраці  відповідно до пункту 18 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю передали керівникам ТОВ «Агрозахідтрейд» вимогу про надання у визначений термін документів, необхідних для проведення інспекційного відвідування, призупинивши процес проведення заходу державного нагляду (контролю) на два робочі дні.

Однак керівництво ТОВ «Агрозахідтрейд» жодним чином не відреагувало на вимогу Держпраці і не надало необхідні для інспекційного відвідування документи, чим створило перешкоди у його проведенні.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів України  про працю, у разі вчинення роботодавцем  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення,  штрафна санкція нараховується  у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме становить 372 300 гривень. Саме така штрафна санкція й була накладена на дане товариство.

Translate »