З метою уникнення ризиків травмування під час користування ліфтами на Кіровоградщині активізовано превентивну роботу

Технічний стан та безпечну експлуатацію ліфтів у місті Світловодську, за ініціативою територіального Управління Держпраці, обговорено під час засідання «круглого столу» за участю першого заступника міського голови Олени Балюк, представників, управління житлово-комунального господарства, Фонду соціального страхування України в області, керівників ПП «Олександріяліфт», ТОВ «Господарник», КП «Житлосвіт 2012», КП «Житлосервіс 2012», ТОВ ІНДОМО, КП «Власівські мережі», – підприємств та організацій, що обслуговують ліфтове господарство міста й області, керівників об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ) та преси.

Головний державний інспектор Анатолій Шумейко поінформував про те, що у місті в житлових будинках на даний час експлуатується 122 пасажирських ліфти. Нещасних випадків, пов’язаних з експлуатацією ліфтів, у поточному році не було, але зважаючи на ситуацію в Україні (трагедія в м. Сумах, в результаті якої загинула двомісячна дитина), краще в черговий раз попередити ризики. Основними причинами травмування є незадовільний технічний стан ліфтів та порушення вимог правил користування. Керівники  підприємств наголошували, що завдяки співпраці з управлінням ЖКГ ремонти та технічні огляди ліфтів  проводяться вчасно. В той же час викликає занепокоєння організація експлуатації ліфтового господарства в будинках об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ) щодо призначення відповідальних працівників за експлуатацію ліфтів, проведення технічних оглядів, експертних обстежень, отримання відповідних дозволів, серйозною проблемою залишаються крадіжки ліфтового обладнання.

На засіданні акцентовано на дотриманні «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів» (НПАОП 0.00-1.02-08), порядку проведення експертних обстежень та  періодичних  і позачергових технічних оглядів ліфтів. Вирішено розглянути це питання на засіданні міської  комісії з безпечної  життєдіяльності  населення.

Фахівці Управління також провели робочі зустрічі у Кропивницькому із керівниками ТОВ «Ліфт – Сервіс – Плюс», КП «ПВК Геркон», ПП «Кіровоградська ліфтова компанія», які обслуговують близько 800 ліфтів в області.

Translate »