Взаємодію з громадами та механізми легалізації ринку праці проаналізували на засіданні колегії Рівненської ОДА

Про повноваження органів місцевого самоврядування щодо легалізації зайнятості йшлося на засіданні колегії Рівненської облдержадміністрації. У заході взяли участь заступник директора Департаменту з питань регіональної політики, начальник Управління взаємодії з регіонами та тимчасово окупованими територіями Кабінету Міністрів України Олександр Клименко та начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний.

Юрій Наконечний роз’яснив повноваження виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, визначені у ч. 3 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

«Органи місцевого самоврядування отримали реальні важелі впливу на збільшення доходів місцевих бюджетів за рахунок легалізації трудових ресурсів, – зазначив Юрій Наконечний, – і тут необхідна  чітка координація дій органів місцевого самоврядування та Управління».

Нині на Рівненщині створено 23 об’єднані територіальні громади. З кожною Управління налагоджує тісну співпрацю, зокрема щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії.

Керівник Управління ознайомив присутніх з підсумками роботи відомства у І півріччі 2017 року та результатами взаємодії з районними комісіями з легалізації заробітної плати,  створеними на виконання розпорядження голови Рівненської ОДА від 28 березня 2017 року №171. Він зазначив, що за січень-липень 2017 року до Управління надійшло 43 довідки від робочих комісій з питань легалізації заробітної плати. Комісії з початку року обстежили 381 суб’єкт господарювання. Відповідно до довідок проведено 26 перевірок, працевлаштовано 23 особи. Загалом за результатами перевірок з початку року легально оформлено на роботу 113 працівників.

За підсумками засідання колегії підготовлено проект розпорядження голови ОДА, яким рекомендовано виконкомам рад з метою здійснення контролюючих повноважень за додержанням трудового законодавства забезпечити створення відповідних структурних підрозділів на підвідомчій території або передбачити здійснення зазначених функцій посадовими особами наявних структурних підрозділів.

 

Translate »