gov.ua Державні сайти України
Пошук

Вихованці Миколаївського професійного ліцею торгівлі та ресторанного сервісу ознайомилися з трудовим правом дітей

31 травня 2019

На передодні Дня захисту дітей відбулась зустріч  інспектора праці  управління Держпраці у Миколаївській області Катерини Пінчук з учнями Миколаївського професійного ліцею торгівлі та ресторанного сервісу. Зустріч була присвячена обговоренню трудових прав дітей в Україні, можливостей та умов реалізації трудового потенціалу молоді.

Зазначимо, проведення заходу перед початком літніх канікул сплановано відповідною метою. За таких умов інформація не буде забута (загублена серед знань з  фахових предметів) та може бути швидко застосована учням у життєвих перипетіях з приводу формування трудових відносин з роботодавцем.

Інспектор праці  Управління не вперше  працює з дітьми. Досвід фахівця дозволив зацікавити дітей, сформувати живу та активну дискусію з питань законодавства про працю.

Під час заходу інспектор праці декілька разів наголошувала про негативні наслідки неофіційного працевлаштування з огляду на довірливість працівників такого молодого віку.

Учням розповіли історії з працевлаштування їх однолітків, про  які фахівці Управління дізналися під час проведення аналогічних заходів в ДНЗ «Баштанській професійний ліцей», Арбузинському професійному аграрному ліцеї, Кривоозерському професійному аграрному ліцеї. Наведені приклади допомогли в процесі уроку розкрити  особливості працевлаштування молоді, обумовлені чинним законодавством, та переконати присутніх у необхідності належного оформлення трудових відносин та відстоювання  своїх прав перед роботодавцем.