Верховний Суд України підтвердив правомірність дій Управління Держпраці у Черкаській області щодо накладення штрафу за порушення вимог трудового законодавства

Оскаржувана постанова була винесена Управлінням на підставі абзацу 4 ст. 265 Кодексу законів про працю України за недотримання встановленого чинним законодавством розміру оплати праці за роботу у нічний час та святкові дні.

Сільськогосподарський виробничий кооператив «Черповоди» звернувся до суду з позовом про визнання протиправною та скасування постанови Управління про накладення фінансових санкцій у розмірі 96 000 гривень. Судом першої інстанції прийнято рішення про задоволення позовних вимог СВК «Черповоди». Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив позицію суду першої інстанції.

Рішення судів першої та апеляційної інстанцій було оскаржено Управлінням в касаційному порядку.

Колегія суддів касаційної інстанції не погодилася з висновками Черкаського окружного адміністративного та Київського апеляційного адміністративного судів. На думку Верховного Суду, Управління Держпраці у Черкаській області діяло на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Постановою Верховного Суду рішення судів першої та апеляційної інстанцій скасовано. Ухвалено нову постанову, якою в частині задоволення позовних вимог СВК «Черповоди» до Управління Держпраці у Черкаській області про визнання протиправною та скасування постанови Управління відмовлено.

Translate »