В Ужгороді проходив спільний профілактичний захід у торговельних закладах, власники яких – іноземні громадяни

В обласному центрі Закарпаття, як зрештою, і в багатьох інших населених пунктах краю, працює чимало торговельних закладів, власниками яких є іноземні громадяни. Практика показує, що не всі зарубіжні гості, здійснюючи підприємницьку діяльність у нашій державі,  дотримуються при цьому вимог українського законодавства, насамперед законодавства про працю. Так, внаслідок проведених посадовцями Управління Держпраці у Закарпатській області недавніх інспекційних відвідувань з’ясувалося, що окремі іноземці залучали до роботи у своїх крамницях співвітчизників та місцевих жителів без офіційного оформлення з ними трудових відносин, а потім виправдовувалися, мовляв допустили порушення, бо не знали деяких тонкощів українського законодавства.

Отож з метою інформування таких роботодавців-іноземців про відповідальність, передбачену у разі використання незадекларованої праці, а також про ризики, на які наражаються їхні наймані працівники, погоджуючись працювати нелегально,  в Ужгороді проходив спільний профілактичний захід за участі представників Управління Держпраці, Головного управління Нацполіції та  ГУ Держпродспоживслужби у Закарпатській області.

З деякими власниками торговельних закладів учасникам профілактичного заходу вдалося поспілкуватися лише у телефонному режимі, окремі ж поспішили негайно сповістити про візит представників контролюючих органів своїх адвокатів.

У ході проведення профілактичного заходу, головні державні інспектори відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Маріанна Гукс та Артур Сумара роздали іноземним підприємцям та їх найманим працівникам спеціальні інформаційні буклети, а також відповіли на запитання, що виникали у процесі  діалогу. Водночас закликали працівників відповідально ставитися до свого майбутнього і вимагати від своїх роботодавців офіційних трудових відносин, наголошуючи, що легальне працевлаштування – це гарантія захисту їх прав.

Translate »