Українське радіо: Миколаїв: як попередити вплив негативних факторів роботи за комп’ютером?

Леся Бугас, головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці управління Держпраці у Миколаївської області стала гостем ведучих ранкового шоу Українського радіо: Миколаїв Світлани Вовк та Дениса Бобкова.

Під час прямого ефіру у студії з’ясовували місце комп’ютера у сучасному житті людини, негативні фактори роботи за комп’ютером, що впливають на здоров’я людини, та заходи направлені на попередження їх негативної дії.

Фахівець управління Держпраці у Миколаївській області відзначила, що комп’ютер робить життя людини комфортнішим. Наприклад: раніше з метою охорони об’єктів працівників розміщували у різних частинах виробничого об’єкта, нині ж камери відеоспостереження передають усю інформацію до контрольного пункту. Тобто охоронець має можливість сидячи у теплому приміщенні за монітором спостерігати  за процесами, що відбуваються на території виробничого об’єкта, дистанційно. Оптимізація та спрощення роботи через застосування комп’ютерів спостерігається усюди. Комп’ютеризація торкнулася усіх сфер економічної діяльності

Леся Бугас  застерегла слухачів, які значну частину робочого часу проводять за комп’ютером: «Треба не забувати про здоров’я. Втратити його можна легко, а відновити – складно».

Фахівець Управління визначила негативний вплив від роботи у вимушеній позі на стан хребта, дії електромагнітного випромінювання монітору  на зір людини, скупчення пилу, що формує магнітне поле комп’ютер, на алергічні прояви організму тощо. Водночас, слухачам було надано рекомендації щодо попередження їх негативної дії.

 

Translate »