gov.ua Державні сайти України
Пошук

Учні черкаської школи дізналися про небезпечні властивості чадного газу

06 грудня 2019

Головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці в Черкаській області Олексій Протасов провів бесіду з учнями Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 щодо вимог безпеки під час користування газовими приладами, під час експлуатації димових та вентиляційних каналів, про небезпечні властивості та чадного газу.

«Користування газом поліпшує побут, полегшує працю людей. Проте слід пам’ятати, що газ може бути небезпечним при недотриманні суворих правил поводження з ним. Найменші порушення можуть призвести до великої біди – вибуху, пожежі, руйнування, людських жертв», – акцентував увагу школярів Олексій Протасов.

Небезпечні властивості чадного газу обумовлені тим, що він витісняє кисень з крові. Кров стає нездатною переносити достатню кількість кисню з легень до тканин, а через понижений вміст кисню в крові виникає кисневе голодування, що, у свою чергу, може призводити до трагічних наслідків, наголошено на зустрічі.

Фахівець Управління закликав школярів самовільно не втручатися у роботу газових приладів і мереж, використовувати лише справні газові прилади.

«Відчувши у приміщенні запах газу, негайно припиніть користування газовими приладами, закрийте всі газові крани, відчиніть усі вікна і двері, не запалюйте вогню, не вмикайте і не вимикайте електроосвітлення, електроприлади у цьому приміщенні тощо. Якщо ви відчули запах газу обов’язково викликайте аварійну службу газу за номером «104», – зазначив Олексій Протасов.

Порушення вимог безпеки під час експлуатації газових приладів та неналежний догляд за ними є причиною смертельних нещасних випадків. Будьте уважні при користуванні газом, бо це – запорука вашої безпеки та безпеки близьких вам людей!