У Тернопільському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України відбулася нарада з питань проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу

Начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Олег Бандура та лікар з  гігієни праці Богдан Марків провели у Тернопільському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України нараду з питань проведення досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу.

У роботі наради взяли участь заступники директора центру Юрій Дементьєв та Юлія Кравчук, керівники лабораторних підрозділів, фахівці центру.

Фахівцям ТОЛЦ МОЗ України відповідно до Реєстру «Інформаційного переліку лабораторій, атестованих на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу» надано право з 27.12.2018 року проводити дослідження факторів виробничого середовища для проведення атестації робочих місць.

Олег Бандура наголосив  на необхідності детального аналізу метеоситуації, яка складається  на робочому місці у різні пори року та на початку і в кінці виробничого процесу, необхідності всестороннього вивчення важкості та напруженості праці з дотриманням вимог «Гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів трудового процесу (затвердженого наказом МОЗ України №248 від 08.04.2014 р.)».

Звернено увагу присутніх на правильність оформлення протоколів замірів, відбору проб, своєчасній повірці вимірювальної апаратури.

Богдан Марків звернув увагу учасників наради на важливості повного визначення шкідливих чинників з урахуванням сировини та матеріалів, які використовуються під час виробничого процесу.

Рекомендовано у випадках нестандартних виробничих ситуацій звертатися за консультативною допомогою до фахівців Київського інституту медицини праці.

На нараді висвітлено питання профілактики професійних захворювань, своєчасного проведення медичних оглядів, надання консультацій щодо актів визначення категорій працівників, які підлягають попереднім та періодичним медичним оглядам, створення безпечних умов праці, розроблення та впровадження оздоровчих заходів.

Олег Бандура та Богдан Марків також відповіли на чисельні запитання присутніх щодо проведення замірів фізичних, хімічних, біологічних та комбінованих шкідливих факторів виробничого середовища.

Translate »