gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Сумах інспектори праці навчалися вирішенню конфліктів

26 вересня 2019

Яким чином діяти інспектору праці в екстремальній ситуації під час здійснення інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання. Як уникнути розпалювання конфлікту, якщо представники підприємства, що перевіряється, налаштовані агресивно. Ці та інші питання вивчали фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області у рамках тренінгу-семінару, який для посадовців провела інспектор праці Головного Управління Держпраці у Запорізькій області Анастасія Демченко.

У ході заходів державного контролю інспектори праці Держпраці дуже часто зустрічаються із певним опором роботодавців. Останні або взагалі уникають особистої зустрічі із представниками органу виконавчої влади, або із метою затримати перевіряючих, не пропустити на підприємство вдаються навіть до фізичного тиску, зокрема виштовхують їх із виробничих приміщень, території організації, псують речі державних службовців. Утім робота головних державних інспекторів Управління Держпраці у Сумській області спрямована перш за все на захист трудових прав працівників та їх поновлення у разі порушення роботодавцем. Тому роботодавцям, задля уникнення штрафних санкцій, слід провадити свою діяльність у рамках чинного законодавства, тоді й візити інспекторів праці не спричинятимуть паніку.

Учасники тренінгу проаналізували складнощі, які виникають під час інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання, а також причини конфліктів із працівниками підприємств. Фахівці Держпраці обговорили шляхи досягнення компромісів у ході діалогу та переконання співрозмовника. Для оцінки ефективності цих методів присутні на заході, виходячи із свого практичного досвіду проведення контрольних заходів, моделювали ймовірні складні, конфліктні ситуації та вирішували їх, використовуючи отримані рекомендації тренера.