У промисловому центрі Полтавського регіону фахівці Держпраці реалізували ряд результативних заходів

У Кременчуці відбулось одразу кілька заходів, спрямованих на попередження виникнення випадків порушення законодавства про працю. Протягом двох днів інспектори праці Управління активно проводили численні заходи роз’яснювального характеру з питань легалізації праці та оформлення трудових відносин, зустрічаючись із роботодавцями та населенням. Таким чином вдалося провести понад 50 заходів. Також інспектори праці здійснили інспекційні відвідування по заявам громадян щодо порушень їхніх трудових прав з питань неоформлених трудових відносин.

За результатами здійсненого, керівник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак провів у Кременчуці виїзну нараду з працівниками структурних підрозділів, під час якої підбили підсумки та намітили подальші заходи щодо нових форм та методів роботи.

Крім того, з метою надання громадянам консультацій з питань додержання вимог законодавства про охорону праці та законодавства про оплату праці, Сергій Щербак здійснив виїзний прийом громадян Кременчука. По допомогу у вирішенні проблемних питань, що виникають у робочому процесі, звертались як роботодавці, так і наймані працівники. Зокрема, потребували допомоги у вирішенні питань щодо невиплати заробітної плати при звільненні, озвучували проблеми ліфтового господарства міста та просили роз’яснення законодавчих аспектів оформлення працівників, які виконують суспільно-корисні роботи за рішенням суду. В ході виїзного прийому надано відповіді на конкретні питання, а ситуації, які потребують вивчення, взяті на контроль.

Аналізуючи проведені заходи Сергій Щербак зазначив, що саме від проведення превентивної, інформаційно-роз’яснювальної роботи і заходів державного нагляду (контролю) залежить поінформованість наших громадян про перспективи і переваги офіційного працевлаштування, розуміння усіх ризиків та наслідків його відсутності.

Робота Управління в зазначеному напрямі, згідно з розпорядженням КМУ від 05.09.2018р. № 649-р «Про заходи спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» продовжується у тісній співпраці з усіма причетними до цього державними структурами, зокрема з органами Пенсійного фонду та Державної податкової служби. Адже від злагоджених і конструктивних дій установ залежить наповнення коштами бюджетів усіх рівнів для збільшення ресурсу на фінансування пенсійних виплат, а отже, і захист прав громадян та їх соціальне забезпечення.

Translate »