У Львові під час круглого столу обговорили питання транснаціонального захисту українських трудових мігрантів

30 травня у приміщенні Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» за участі заступника начальника відділу юридичного забезпечення Головного управління Держпраці у Львівській області  Іванни Ковальчук відбувся круглий стіл щодо міграції  й  ринку праці та можливостей транснаціонального захисту прав трудових мігрантів.

На заході було презентовано українську частину дослідження, здійсненого в рамках проекту «Назустріч посиленню транснаціональної співпраці у сфері трудового права з питань трудової міграції/Towards stronger  transnational labour inspection cooperation (STRONGLAB)» щодо трудової міграції з України та інших європейських країн до країн Вишеградської четвірки.

Так, зазначалося, що існує потреба у контролі за діяльністю фірм-посередників, які сприяють працевлаштуванню українських громадян за кордоном.

Окрім того, учасники наголошували, що корисно було б створити «гарячі» телефонні лінії або довідкові пункти у візових центрах, де можна отримати юридичну консультацію щодо працевлаштування за кордоном.

Серед іншого науковці та представники Головного управління Держпраці у Львівській області, профспілок, неурядових організацій обговорили питання захисту трудових прав українських працівників, зокрема молодих працівників, та шляхи детінізації зайнятості.

У свою чергу  Іванна Ковальчук наголосила, що потрібно підвищувати рівень правової культури не лише роботодавців, але й працівників. Важлива співпраця  у цьому напрямку між  органами державної влади та громадськими організаціями.

Translate »