У Хмельницькому з гаражного кооперативу примусово стягнуто майже 100 тисяч гривень штрафу

На підставі постанови про накладення штрафу Управлінням Держпраці у Хмельницькій області Другим відділом державної виконавчої служби міста Хмельницького з одного із гаражних кооперативів обласного центру примусово стягнуто 96 тис. грн. штрафу за оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час.

Зокрема, наприкінці 2017 року під час інспекційного відвідування інспекторами праці було з’ясовано, що між головою правління кооперативу та працівником був укладений контракт на виконання охоронних робіт. Було підтверджено, що в кооперативі вівся недостовірний облік виконаної працівниками роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці. Встановлений режим роботи охоронникам зовнішнім становив 24 години –  з 08:00 год. по 08:00 год. наступного дня. Чергування проходило доба через три, що підтверджено графіком виходу на роботу. Також в інструкції по охоронні кооперативу зазначено, що «Охорона організовується цілодобово чотирма охоронцями, по одному кожен з 20:00 по 08:00 та з 08:00 по 20:00».  Однак, в табелях обліку робочого часу було вказано, що охоронці зовнішні працювали у робочі дні по 4 години (понеділок – п’ятниця), що не відповідало дійсності.

Записи у книзі нарахування заробітної плати свідчать, що нарахування зарплати для працівників, а також нарахування та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків проводилось згідно з табелем робочого часу, де обліковувався робочий час по 4 години, що не відповідало відпрацьованому часу охоронником.

Керуючись статтею 259 Кодексу законів про працю України та на підставі абзацу другого частини другої статті 265 керівництвом Управління Держпраці у Хмельницькій області винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 96 тис. гривень. Правомірність дій Управління підтверджено у судовому порядку.

Translate »