gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Черкасах відбувся флешмоб «Захисти себе – працюй легально»

21 лютого 2020

Фахівці Управління Держпраці у Черкаській області 21 лютого 2020 року під час флешмобу на Європейській площі м. Черкаси привернули увагу громадськості до проблеми легалізації заробітної плати та наслідків неофіційного працевлаштування.

Фахівці Управління за допомогою інформаційних листів закликали громадян: «Працюй легально!», «Поважай свою працю!», «Будь особливим! Знай свої трудові права», «Відстоюй свої права!», «Незадекларована праця позбавляє гарантій», «Живи і працюй легально!», «Використання незадекларованої праці – грубе порушення законодавства».

«Мета Управління – пояснити громадянам, що незадекларована праця має негативні наслідки для працівників і роботодавців. Інформаційно-роз’яснювальна робота в Управлінні триває постійно. Фахівці Управління проводять семінари, лекції, виїзні акції, надають консультації громадянам, поширюють брошури, спрямовані на спонукання роботодавців до офіційного оформлення трудових відносин з працівниками. Проведення флешмобу дозволить вкотре нагадати громадянам про їх трудові права», – підкреслила начальник Управління Держпраці у Черкаській області Олена Лазарєва.

Інформація до відома

Протягом 23-31 січня 2020 року на Черкащині інспекторами праці Управління за участі фахівців інших державних органів проведено інформаційну кампанію щодо недопустимості використання незадекларованої праці. Інформаційними заходами охоплено більше 6 тисяч суб’єктів господарювання і понад 21 тисячу працівників. Як наслідок, станом на 10 лютого роботодавці Черкаської області офіційно оформили близько 2,5 тис. найманих працівників.