Тривають перевірки загальноосвітніх навчальних закладів Дніпропетровщини щодо дотримання вимог законодавства з питань охорони праці

З метою здійснення державного нагляду за додержанням законодавства з охорони праці та промислової безпеки, фахівцями Головного управління Держпраці у Дніпропетровський області проводяться планові перевірки загальноосвітніх навчальних закладів Дніпропетровської області.

Наразі фахівцями Головного управління перевірено заклади освіти Магдалинівського району Дніпропетровської області, а саме: Магдалинівська, Топчинська, Заплавська, Личківська, Мар’ївська та Новопетрівська загальноосвітні школи.

Під час перевірок проведено обстеження кабінетів хімії, фізики, інформатики, спортивних споруд та харчоблоків. Особливу увагу приділено  стану електробезпеки закладів та готовності котелень до роботи в опалювальний період.

Майже у всіх перевірених навчальних закладах виявлені однакові порушення, а саме: не проведено навчання з питань охорони праці відповідальних посадових осіб, зокрема, не організовано навчання відповідальним за електрогосподарство; відсутні акти опосвідчення електроустановок споживачів; не проводяться або несвоєчасно проводяться опосвідчення газових котлів; порушуються терміни проведення інструктажу з питань охорони праці.

У Топчинській, Заплавській, Новопетрівській та Мар’ївській школах відсутні: проектна документація на діючі котельні; дозволи на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (парових та водогрійних котлів теплопродуктивністю понад 0,1 МВт, трубопроводів пари та гарячої води з робочим тиском понад 0,05 МПа і температурою нагріву вище ніж 110 °C, посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа); експлуатаційна документація (паспорти на котли опалення). Окрім того, несвоєчасно проводиться перевірка справності роботи манометрів, запобіжних клапанів, покажчиків рівня води і живильних пристроїв.

За результатами проведених перевірок внесено приписи щодо усунення виявлених порушень. П’ять посадових осіб, які допустили порушення законодавства про охорону праці, притягнуті до адміністративної відповідальності.

Крім здійснення заходів державного нагляду, фахівці Головного управління проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо попередження виробничого травматизму та дотримання вимог законодавства з питань охорони праці у галузі освіти. 

Заступником начальника відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Ганною Решетніковою проведено семінар-наради з керівниками та педагогічним складом навчальних закладів, на яких детально проаналізовано стан травматизму в навчальних закладах за 2018 рік. Рекомендовано тримати на постійному контролі питання щодо дотримання вимог нормативно-правових актів і розпорядчих документів з охорони праці, підвищувати рівень профілактичної роботи з педагогічним складом, студентами та учнями.

Translate »