Тривають інспекційні відвідування з виявлення неоформлених працівників

З 5 жовтня в Україні розпочались інспекційні відвідування з питань виявлення неоформлених працівників, які відповідно до доручення Уряду Держпраці проводить спільно з Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом, Національною поліцією та інспекторами праці органів місцевого самоврядування. До цього часу проводилась активна інформаційно-роз’яснювальна кампанія про недопущення використання праці без належного оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області спільно з Головним Управлінням Державної фіскальної служби в області та Нацполіцією області з початку жовтня 2018 року проведено понад 30 заходів контролю з виявлення неоформлених працівників. Такі заходи контролю проводяться не лише спільними зусиллями. Держпраці, так як і інші органи центральної виконавчої влади, самостійно здійснює контроль за додержанням трудового законодавства, в тому числі і в частині виявлення неоформлених працівників.

23 жовтня за участю начальника Управління Держпраці в Івано-Франківській області Ігора Росипайла державними інспекторами праці було проведено інспекційне відвідування одного із розважальних центрів міста.

Інспектори праці відібрали пояснення у працівників закладу, які знаходились на робочих місцях. На даний час проводиться перевірка правильності оформлення трудових відносин з цими працівниками.

«Нашим завданням є не оштрафувати підприємця, а запобігти порушенню. Якщо під час проведення працівниками фіскальної служби своїх фактичних перевірок було виявлено неоформлених працівників, то роботодавець має можливість прийняти на роботу таких працівників, сплативши всі необхідні податкові збори, при цьому штрафні санкції Державною фіскальною службою на роботодавця не накладаються. А вже при фіксації нелегальної праці Управлінням Держпраці роботодавець буде запрошений на розгляд справи про накладення фінансових санкцій,» – наголосив Ігор Росипайло.

На сьогоднішній день в області спостерігається інтенсивне збільшення кількості оформлених працівників. Так, з початку жовтня цього року в області до Державної фіскальної служби надійшло 13776 повідомлень про прийняття на роботу (станом на 22.10.2018 року), у вересні ця цифра складала близько 8000 повідомлень, що суттєво збільшилось в порівнянні з попередніми місяцями цього року.

 

Інформація до відома

Державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів, виконавчих органів місцевих рад, посадовими обов’язками яких передбачено контрольні повноваження. Контрольні повноваження інспектора праці підтверджується службовим посвідченням встановленої Мінсоцполітики форми, що видається Держпраці. На сайті Держпраці ведеться реєстр посвідчень інспекторів праці.

Звертаємо увагу роботодавців: чинним законодавством передбачено застосування штрафних санкцій у розмірі 30-ти мінімальних зарплат (111 690 грн) за кожного найманого працівника, якого допущено до роботи без укладання трудового договору,  виплату заробітної плати «в конверті», оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві та виплату заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

Механізм накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення визначений Порядком затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 р. № 509 із внесеними відповідними змінами.

Постанова про накладення штрафу може бути оскаржена у судовому порядку.

Translate »