gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: з соціальними партнерами – про стимули для роботодавців щодо створення нових робочих місць

21 лютого 2020

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Тернопільській області Ігор Хаварівський взяв участь у семінарі із соціальними партнерами на ринку праці, аби обговорити тему «Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Легальна зайнятість – впевненість у завтрашньому дні» у Тернопільському обласному центрі зайнятості.

Однією із головних проблем ринку праці України є значні обсяги тіньової економіки, які згубно впливають на ситуацію у сфері зайнятості та економіки. Виплата зарплати «в конвертах» позбавляє громадян належного соціального захисту на випадок непрацездатності чи втрати роботи та прирікає на мізерну пенсію у майбутньому, є певні ризики і для роботодавців.

Ігор Хаварівський розповів, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука щодо вжиття заходів з метою детінізації ринку праці, у січні цього року Управлінням Держпраці у Тернопільській області проведено масштабну інформаційну кампанію, у фокусі якої була сфера торгівлі, тимчасового розміщування та громадського харчування. Два тижні інспектори праці ходили до роботодавців та роз’яснювали важливість оформлення трудових відносин, загалом відвідали 5718 суб’єктів господарювання.

Другий етап – з 10 по 21 лютого – це інспекційна кампанія, під час якої проводяться інспекційні відвідування, спрямовані на подолання незадекларованої праці у згаданих сферах економічної діяльності. Окремо Ігор Хаварівський зупинився на змінах в законодавстві щодо відповідальності бізнесу за порушення трудового законодавства.