gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: про створення безпечних і здорових умов праці йшлося на нараді з підприємствами лісового та мисливського господарства області

09 грудня 2019

В обласному  управлінні лісового та мисливського господарства області з ініціативи Управління Держпраці у Тернопільській області за участі соціальних партнерів – кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією шкірними та венеричними хворобами Тернопільського медичного університету ім. І. Я.Горбачевського, Управління фонду соціального страхування у Тернопільській області, обласної ради профспілок відбулася міжвідомча виробнича нарада з питань створення безпечних та здорових умов праці, організації і проведення медичних оглядів працівників лісового та мисливського господарства.

У роботі наради взяли участь начальник та заступники начальника Тернопільського обласного у правління лісового та мисливського господарства, директори державних підприємств лісового господарства, головні лісничі, головні інженери лісових господарств, інженери з охорони праці та голови профспілкових організацій лісових господарств.

Перший заступник начальника Управління  Держпраці у Тернопільській області Володимир Гузенков розповів про державну політику України в сфері охорони та гігієни праці, спрямовану на створення безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасних випадків та професійних захворювань.

Начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Олег Бандура висвітлив основні проблемні питання в організації та проведенні медичних оглядів працівників галузі. Зокрема, доповідач зазначив, що на працівників лісового господарства під час виконання ними трудових обов’язків діють такі шкідливі та небезпечні виробничі фактори, як  виробничий шум та локальна вібрація (при роботі деревообробних верстатів,  інструментів, транспортних засобів), шкідливі хімічні речовини, в т.ч. пил деревини, в повітрі робочої зони, параметри мікроклімату, що не відповідають гігієнічним нормативам при роботі на відкритих майданчиках та у неопалюваних приміщеннях, а також фактори важкості трудового процесу, що зумовлюють фізичне перевантаження тощо. Окрім того, було сказано, що працівники галузі також підлягають медичному огляду як такі, що виконують роботи по валу, транспортуванні та первинній обробці лісу, роботи на висоті та на механічному обладнанні.

Про нововведення в порядку розслідування та обліку нещасних випадків і аварій на виробництві ознайомив присутніх начальник відділу нагляду в АПК, СКС на транспорті та зв’язку Петро Гичка.

Про  дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці при трудових відносинах на підприємствах лісового господарства зробив доповідь Ігор Проць – головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС на транспорті і зв’язку Управління Держпраці у  Тернопільській області.

За результатами обговорення учасники наради прийняли рішення, спрямоване на створення безпечних та здорових умов праці на підприємствах лісового та мисливського господарства області.