Тернопільщина: представникам соціально-культурної сфери наголошено на безпечному виконанні робіт при експлуатації газового обладнання та електрообладнання

У соціально-культурній сфері доволі високий рівень травматизму, тому у цій галузі потрібна активна профілактична робота з метою його попередження. У Тернополі у рамках семінару з питань охорони праці з інженерно-технічним персоналом торгово-розважальних закладів «Подоляни», «Орнава» та інших обговорили актуальні питання щодо безпечного ведення робіт при експлуатації газового обладнання, електрообладнання, виконанні робіт з електроінструментом.

Участь у заході взяли представники Управління Держпраці у Тернопільській області: Петро Гичка та Віктор Андрійчук.

Присутнім наголосили на дотриманні правил з охорони праці. Звернули увагу на важливість проведення виробничих навчань та інструктажів з охорони праці, атестації робочих місць, належного проходження працівниками медичних оглядів.

Проаналізовано нещасні випадки, наголошено на покращенні умов праці та здійсненні профілактики виробничого травматизму працівників. Присутнім акцентовано, що з 1 липня 2019 року діє  новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійний захворювань та аварій на виробництві. Зокрема, за новим Порядком змінились терміни надання повідомлень про настання нещасного випадку – роботодавець зобов`язаний протягом двох годин повідомити Держпраці з використанням засобів зв`язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення. Розслідування нещасного випадку проводиться протягом п`яти робочих днів з дня утворення комісії, а спеціальне розслідування нещасного випадку – 15 робочих днів.

Translate »