gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: обговорили питання організації та безпечного проведення лісосічних робіт у ДП «Тернопільське лісове господарство»

11 січня 2019

У ДП «Тернопільське лісове господарство» відбулося семінар-навчання щодо дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці лісничих та помічників лісничих, участь у якому взяли начальник відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Тернопільській області Петро Гичка та головний  державний інспектор відділу Ігор Проць.

Про те, як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання відповідно до вимог організації безпечних умов праці працівників лісового господарства та лісової промисловості, затверджених Правилами охорони праці, розповів начальник відділу Петро Гичка. Він проаналізував нещасні випадки, які сталися в області у минулому році та причини, що призвели до трагедії на робочому місці, поінформував присутніх про першочергові завдання щодо дотримання законодавства про працю, охорону праці та промислову безпеку. Особливо наголосив на важливості проведення інструктажів з охорони праці, атестації робочих місць, створенні належних санітарно-гігієнічних умов для працівників лісомисливських господарств області.

Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Ігор Проць розповів про дотримання вимог технологічних карт при проведенні лісосічних робіт.

Під час семінар-навчання звернуто увагу на процедуру проведення розслідування нещасних випадків на виробництві та відшкодування шкоди постраждалим, рекомендовано посилити контроль за організацією та проведенням медичних оглядів працівників.

Лісосічні роботи слід виконувати згідно вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці, дотримуючись інструкцій з охорони праці, експлуатаційної документації на технічні засоби та інструкцій підприємства-виробника, що затверджуються та діють на підприємстві, карт технологічного процесу та нарядів-допусків.