Сумщина: легалізація робочих місць – соціальна захищеність працівників

У Роменській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості за участі фахівців Управління Держпраці у Сумській області та соціальних партнерів відбулася нарада для роботодавців міста Ромни і Роменського району, які використовують працю фізичних осіб, на тему «Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим працівникам».

Під час наради були обговорені такі проблемні та актуальні питання сьогодення, як легалізація праці, додержання законодавства про зайнятість населення. Окрему увагу учасники заходу звернули на особливості працевлаштування осіб з інвалідністю. Роботодавців цікавило питання підбору кадрів у відповідності до певних вимог. Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Тетяна Яременко проінформувала присутніх стосовно порядку виплати офіційної, прозорої заробітної плати працівникам. Адже більшість осіб іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну, вищу за мінімальну зарплатню. У свою чергу роботодавці таким чином намагаються мінімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. Проте лише офіційно працевлаштований найманий працівник є соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду, має стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. До соціальних гарантій, також належать  виплата заробітної плати вчасно та у розмірі не менше рівня мінімальної заробітної плати,  визначеної державою, право на щорічну оплачувану відпустку, компенсацію за час перебування на лікарняному тощо.

У підсумку учасники наради зауважили, що використання неоформленої праці є порушенням трудового законодавства, за що передбачена адміністративна відповідальність.

В семінарі взяли участь керівники та представники Роменської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості, Управління Держпраці, Роменського управління ДФС, Головного управління Пенсійного Фонду України у Сумській області, виконавчого комітету Роменської міської ради.

Translate »