Суд підтвердив правомірність накладення штрафу понад 500 тисяч гривень за неналежне оформлення трудових відносин

В ході проведеного інспекційного відвідування на одному із підприємств Івано-Франківської області, що займається організацією будівництва будівель, інспектором праці виявлені порушення законодавства про працю, в тому числі ч.1 ст.24 КЗпП України в частині допуску працівників до роботи без належного оформлення з ними трудових відносин.

На зазначене підприємство уповноваженими особами Управління Держпраці в Івано-Франківській області за порушення законодавства про працю накладено штраф у розмірі 558 450 гривень.

Не погодившись з даним рішенням підприємство звернулося з адміністративним позовом до Тернопільського окружного адміністративного суду із проханням скасувати постанову з підстав її незаконності.

Водночас у судовому засіданні представники підприємства наголошували на тому, що із громадянами укладені цивільно-правові договори на виконання будівельних робіт. Зазначили, що ці роботи мають разовий характер, працівники не підпорядковувались правилам внутрішнього трудового розпорядку, а відтак у підприємства і вказаних осіб відсутні трудові відносини.

За результатами розгляду адміністративної справи суд дійшов до висновку, що підприємством допущено порушення вимог ст.24 КЗпП України, а саме здійснено допуск 5-ти працівників до роботи без належного оформлення із ними трудових відносин, а тому рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду підприємству відмовлено в задоволенні адміністративного позову щодо скасування постанов про накладення штрафу в повному обсязі.

Управління Держпраці в Івано-Франківській області звертає увагу роботодавців на необхідності офіційного оформлення трудових відносин із найманими працівниками задля уникнення порушень їх трудових прав, а також значних штрафів за використання неоформленої праці.

Translate »