Суд другої інстанції задовольнив апеляційну скаргу ГУ Держпраці у Київській області

До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов позов від фізичної особи-підприємця З. до ГУ Держпраці у Київській області, в якому суб’єкт господарювання просить суд визнати протиправним та скасувати постанову від 09 серпня 2018 року про накладання штрафу у розмірі 111 690 гривень.

Нагадуємо, що головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління праці ГУ Держпраці у Київській області провели інспекційне відвідування у ФОП З., яка здійснює господарську діяльність у кав’ярні за адресою: м. Київ, вул. Вавілових, 9. Посадові особи перевіряли дотримання законодавства про працю. Приводом для інспекційного відвідування стало рішення начальника ГУ Держпраці у Київській області.

Під час інспекційного відвідування виявлено неоформленого працівника. Головні державні інспектори склали акт, вручили припис. Окрім цього ГУ Держпраці у Київській області винесено постанову про накладання на ФОП штрафних санкцій у розмірі 111 690 гривень за порушення законодавства про працю у частині неоформлення трудових відносин.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва позов було задоволено.

ГУ Держпраці у Київській області звернулося з апеляційною скаргою до Шостого апеляційного адміністративного суду, в якому просить скасувати вказане судове рішення та ухвалити нове, оскільки вважає, що судом першої інстанції неповно з’ясовано обставини справи, неправильно застосовано норми матеріального права, порушено норми процесуального права.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів постановила: апеляційну скаргу ГУ Держпраці у Київській області задовольнити. Скасувати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва та ухвалити нове рішення, яким позов ФОП З. до ГУ Держпраці у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови залишити без задоволення.

Translate »