gov.ua Державні сайти України
Пошук

Суд другої інстанції підтримав правову позицію ГУ Держпраці у Київській області

21 лютого 2020

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від ТОВ «ІНД’ЗАХИСТ» до ГУ Держпраці у Київській області, в якому суб’єкт господарювання просить суд визнати протиправною та скасувати постанову від 9 лютого 2018 року про накладання штрафу посадовими особами.

Нагадаймо, що головні державні інспектори відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг ГУ Держпраці у Київській області провели позапланові заходи ринкового нагляду стосовно невідповідності зразків продукції (засоби індивідуального захисту) встановленим вимогам в ТОВ «ІНД’ЗАХИСТ».

Під час перевірки встановлено, що продукція (засоби індивідуального захисту від падіння з висоти: пояса лямкові комбіновані, виробник  ТОВ «ІНД’ЗАХИСТ») не відповідає вимогам пункту 51 Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою уряду від 27.08.2008 року №761.

Посадові особи склали акт, вручили припис. Окрім цього, ГУ Держпраці у Київській області винесено постанову про накладання на ТОВ «ІНД’ЗАХИСТ» штрафних санкцій згідно з пунктом 2 частини 2 статті 44 ЗУ «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» у розмірі 25 500 гривень.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у задоволені вищевказаного адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись із судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та постановити нове рішення, яким задовольнити позивні вимоги.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів постановила: апеляційну скаргу ТОВ «ІНД’ЗАХИСТ» залишити без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва – без змін.