Сучасні методи командної роботи: у Миколаєві відбувся тренінг для інспекторів праці Запорізької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей

Четвертий з п’яти міжобласних тренінгів для інспекторів праці відбувся у м. Миколаєві. Захід об’єднав посадових осіб територіальних органів Держпраці та органів місцевого самоврядування Запорізької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, наділених повноваженнями інспекторів праці.

Доповідачі заходу, посадові особи Державної служби України з питань праці, Олена Коновалова і Володимир Гончарук координували інспекторів праці щодо поетапної процедури організації та проведення інспекційних відвідувань, зокрема, підготовки до проведення інспекційних відвідувань, документального фіксування результатів, притягнення до відповідальності порушників трудових прав та гарантій працівників.

У своєму зверненні до присутніх Олена Коновалова наголосила, що порушені  конституційні права працівника мають бути беззаперечно відновлені відповідно до вимог чинного законодавства. Робота інспекторів праці повинна насамперед бути направлена на досягнення дотримання та відновлення трудових прав працівників через застосування дієвих превентивних заходів.

Учасники тренінгу, розглядаючи ситуаційні приклади, демонстрували командний дух у вирішенні актуальних питань, спрямованих на виявлення незадекларованої зайнятості. На розгляд підіймалися питання щодо можливості корегування режиму роботи інспекторів праці до режиму роботи об’єкту відвідування, оптимізації процесу відвідування, реагування на перешкоджання здійснення інспекційним відвідуванням.

Під час заходу окреслили механізми співпраці між інспекторами праці Держпраці та органами місцевого самоврядування.

Translate »