Спільна нарада фахівців Держпраці та представників металургійних і машинобудівних підприємств Дніпропетровської області: аналіз причин нещасних випадків та попередження виробничого травматизму

На ПАТ «Нікопольський феросплавний завод» відбулася спільна виїзна нарада фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області та керівників служб охорони праці металургійних і машинобудівних підприємств, головною метою якої – аналіз причин нещасних випадків, які сталися на підприємствах та обговорення заходів щодо попередження виробничого травматизму.

Начальник відділу нагляду у металургії та машинобудуванні Управління Ольга Бондаренко поінформувала  присутніх про стан виробничого травматизму на піднаглядових підприємствах регіону та акцентувала увагу на підвищенні його  загального рівня у порівнянні з минулим роком. Так, з початку року сталося 67 нещасних випадків (за минулий рік – 61), зокрема, 23 – з тяжкими наслідками  (за минулий рік – 13) та 2 – зі смертельними наслідками.

Крім того, визначені основні причини травмування працівників на виробництві, а саме: допуск працівників, які не пройшли навчання, до виконання робіт підвищеної небезпеки; невиконання вимог інструкцій з охорони праці; відсутність інструктажів та навчання відповідних спеціалістів; незастосування засобів індивідуального захисту та необережність постраждалих. Серед технічних причин, які виявлені під час розслідувань –  незадовільний технічний стан обладнання та механізмів.

За результатами перевірок підприємств металургійної та машинобудівної галузі з початку року виявлено 524 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, призупинено експлуатацію 201 одиниць обладнання, машин, механізмів.  Підготовлено і направлено 1 позов до суду стосовно заборони експлуатації 8 одиниць обладнання.

Фахівець Держпраці наголосила на необхідності розгляду на нарадах стану охорони праці та промислової безпеки на підприємствах. Це сприятиме запобіганню виробничого травматизму та створенню безпечних умов праці на кожному робочому місці. Зокрема, спеціалістам з охорони праці спільно з керівниками структурних підрозділів і іншими фахівцями рекомендовано проаналізувати всі зауваження щодо розслідування нещасних випадків на виробництві та оформлення відповідних матеріалів. 

З метою попередження випадків виробничого травматизму також рекомендовано посадовим особам, які входять до складу комісії з перевірки знань з охорони праці, удосконалювати знання відповідного законодавства та систематично проводити інструктажі і навчання працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки.

Начальник служби охорони праці ПАТ «Нікопольський феросплавний завод» Сергій Глущенко під час екскурсії по заводу показав як діє Система управління охороною праці на підприємстві.

Translate »