Розслідуються технічні причини групового нещасного випадку пов’язаного з використанням газу у побуті

imgp2310Криворізьким гірничопромисловим управлінням ГУ Держпраці у Дніпропетровській області створено комісію з технічного розслідування групового нещасного випадку, який стався з мешканцями будинку №6 вулиці Чешська Центрально-міського району м. Кривий Ріг.

З підозрою на отруєння чадним газом до лікарні поступила родина у складі чотирьох осіб: двоє дорослих та двоє дітей.

За попередньою інформацією – нещасний випадок стався через самовільне встановлення мешканцями будинку опалювального котла у приміщенні ванної кімнати.

Котел встановили з порушенням державних будівельних норм і правил, а також правил безпеки систем газозабезпечення, а саме: застосовувались не сертифікаційні матеріали для підключення газового обладнання; димар з оцинкованої сталі не утеплений, знаходиться в зоні вітрового підпору та встановлений не спеціалізованою організацією без проектної документації. Разом з тим в приміщенні, де установлено котел з  відводом продуктів згоряння в димохід, відсутні вентиляційний канал і сигналізатор мікроконцентрації.

imgp2313Обставини і причини цього нещасного випадку з’ясовує комісія з технічного розслідування, відповідно до Порядку проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій пов’язаних з використанням газу в побуті.

За результатами проведення технічного розслідування, планується розробити заходи щодо недопущення аналогічних нещасних випадків (аварій). Зміст заходів буде доведений до органів місцевого самоврядування, газорозподільних підприємств, спеціалізованих підприємств з перевірки та прочищення димових та вентиляційних каналів. Контроль за виконанням заходів вестиме Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області.

Вкотре звертаємо увагу мешканців житлових будинків, як багатоквартирних, так і приватних, на обов’язкове суворе дотримання правил безпечного користування побутовими газовими приладами!  Категорично забороняється самовільне улаштування, заміна та переміщення газових приладів! Користуючись проточними водонагрівачами чи опалювальними газовими приладами виконуйте основні вимоги безпеки : перевірте наявність тяги, забезпечте надійну вентиляцію приміщення, для чого відкрийте кватирки вікон, не закривайте решітки вентиляційних каналів, забезпечте постійне провітрювання приміщення. При встановлені в приміщені кухні газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід забороняється облаштовувати над газовими плитами витяжну вентиляцію з штучним спонуканням.

Translate »