Розпочато роботу 3-денного семінару Державної служби України з питань праці «Організація та проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті»

За підтримки Харківської обласної державної адміністрації розпочато семінар Державної служби України з питань праці «Організація та проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті в умовах сучасного законодавства та особливості ідентифікації та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки нафтогазового комплексу і хімічної промисловості».

Саме Харківщина стала одним iз перших регіонів, бізнес-кола якого зацікавились новим міжнародним стандартом у сфері безпеки та гігієни праці.

Захід відбувається на ПАТ «Харківгаз» за підтримки Головного управління Держпраці у Харківській області.

В роботі семінару взяли участь Ігор Шумелюк, заступник Голови Держпраці; Володимир Рожанський, начальник Головного управління Держпраці у Харківській області; Йосип Радецький, директор департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці; Микола Радіонов, заступник директора департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки – начальник відділу нагляду в АПК та СКС Держпраці; Василь Лісовик, начальник відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці та керівники підрозділів нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки територіальних органів Держпраці, керівники та фахівці Головного управління Держпраці у Харківській області та керівники газорозподільних підприємств України.

У привітальному слові до учасників заходу Володимир Рожанський зазначив: «Головною метою проведення сьогоднішнього заходу є привернення уваги громадськості, органів державної влади, суб’єктів господарювання до проблеми збереження життя і здоров’я працівників та культури охорони праці, і так само до забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці. Адже основний акцент усіх наших пріоритетів – спрямовувати зусилля на попередження виникнення нещасних випадків і аварій, а не на ліквідацію їх наслідків».

Відповідно до тематики даного семінару, питання використання газу в побуті залишаються важливим і актуальними. Кожного року трапляються аварії, пов’язані з використанням газу, в результаті яких травмуються люди і мають місце випадки зі смертельним наслідком. В процесі семінару фахівці жваво обговорювали проблемні питання причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті та як запобігти цьому у майбутньому. Одним з ключових моментів стало обговорення впровадження ризикоорієнтованого підходу в систему безпеки та гігієни праці на підприємствах, які задіяні в транспортуванні та обслуговуванні газових мереж та наданні послуг з використання газу населенням. Впровадження нового підходу схвалено Кабінетом Міністрів України Концепцією реформування системи управління охороною праці.

Начальник управління нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Харківській області Дмитро Гринь у своєму виступі звернув увагу присутніх на необхідність проведення постійної спільної роботи з органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, власниками житлового фонду, газорозподільними підприємствами по забезпеченню безпечного газопостачання житлових будинків і профілактики нещасних випадків при використанні газу в побуті. Такий системний підхід буде сприяти запровадженню ефективного механізму вирішення тих питань, які ставить перед нами сьогодення.

Translate »