Розпочато планову перевірку Харківської теплоелектроцентралі

Фахівцями відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Головного управління Держпраці у Харківській області розпочато планову перевірку ТЕЦ-5.

Під час перевірки буде розглянуто питання щодо функціонування системи управління охороною праці на підприємстві, організації проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, експлуатація обладнання підвищеної небезпеки, а саме систем газопостачання, об’єктів котлонагляду, та електроустановок споживачів понад 1000В, вантажопідіймальних кранів, внутрішньозаводського транспорту, стану охорони праці та промислової безпеки при проведенні робіт з підвищеною небезпекою.

Теплоелектроцентраль (ТЕЦ) — електростанція, що використовує пару, котру отримують в парогенераторі для вироблення електроенергії та теплофікації споживачів.

Харківська теплоелектроцентраль №5 – одна з найбільших в Україні. Вона розташована в Дергачівському районі Харківської області поблизу села Подвірки і призначена для забезпечення електроенергією і теплом побутових, промислових і бюджетних споживачів міста Харкова.

Харківська ТЕЦ-5 здатна нести електричне навантаження до 540 МВт і покривати теплове навантаження до 1420 Гкал/год. На сьогодні виробничий внесок ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5» в промисловий розвиток і економічний добробут України та Харківського регіону становить більш ніж 50 млрд КВт/год електроенергії і понад 48 млн Гкал теплової енергії.

Харківська ТЕЦ-5 також виконує надзвичайно важливу функцію стабілізації тиску в газорозподільних мережах Харкова. У разі необхідності ТЕЦ може переходити з основного виду палива, природного газу, на резервне, топковий мазут, забезпечуючи високий рівень надійності енергозабезпечення споживачів і в умовах низьких зимових температур, і в разі виникнення аварійних ситуацій на газопроводах.

Translate »