Розпочато інспекційні відвідування супермаркетів Харкова

За участю заступника начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Олени Петренко, інспекторами праці розпочато інспекційне відвідування в торгівельному супермаркеті Харкова. До заходу був також залучений місцевий телеканал «Р1».

Загалом було опитано біля 100 працівників, офіційне працевлаштування яких буде з’ясовано згодом по завершенню інспекційного відвідування.

На жаль деякі робітники відмовлялися від спілкування з інспекторами та не бажали представлятися для встановлення особи. А у разі вчинення роботодавцем  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення,  передбачено штраф у розмірі 100 мінімальних заробітних плат, тобто 417 300  гривень.

Одночасно фахівцями Головного управління проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота, під час якої до працівників доводились переваги офіційного працевлаштування.

Головне управління Держпраці у Харківській області акцентує увагу, що такі інспекційні відвідування стосуються лише питання наявності офіційного працевлаштування найманих працівників.

Нагадуємо що за кожного неоформленого працівника передбачено штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати. На сьогоднішній день штраф за одного неоформленого працівника становить 125 190 гривень.

Перевірки тривають згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р.  «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

 

Translate »